مسرشمیت-۳۲۳ غول‌پیکر، غول هیتلر و پدر هواپیماهای ترابری نظامی امروزی

مسرشمیت-۳۲۳ غول‌پیکر، غول هیتلر و پدر هواپیماهای ترابری نظامی امروزی، نازی‌ها در زمان خود انواع‌واقسام فناوری‌های نظامی عجیب‌وغریب را ساختند و «مسرشمیت-۳۲۳ غول‌پیکر» (Messerschmitt Me 323 Giant) بدون شک یکی از بزرگ‌ترین آن‌ها بود. این غول شش‌موتوره، که طول بال‌هایش به ۵۵ متر می‌رسید و توان حمل ۴۷ تن بار را داشت، قطعا یک دست‌آورد حیرت‌انگیز در حمل‌ونقل هوایی محسوب می‌شد. درب‌هایی که در دماغه‌اش تعبیه شده بودند به آن اجازه می‌دادند که تانک‌ها، توپ‌خانه‌ها و سربازها را تا فاصله‌ی هزار کیلومتری جابه‌جا کند. اما این هواپیما بیش‌تر شبیه یک فیل پرنده‌ی بزرگ و آهسته بود. مسرشمیت-۳۲۳ پاسخی به این پرسش آلمانی‌ها بود که از ابتدای جنگ ذهن آن‌ها را درگیر خود کرده بود: چه‌طور می‌توان چند تانک، سرباز و توپ‌خانه را برای تصرف لندن از «کانال مانش» عبور داد؟

ادامه مطلب: مسرشمیت-۳۲۳ غول‌پیکر، غول هیتلر و پدر هواپیماهای ترابری نظامی امروزی

با انجام این کارها جمعه خود را به بهترین نحو سپری کنید

با انجام این کارها جمعه خود را به بهترین نحو سپری کنید، وقتی که شما به یک جمعه‌ی ایده‌آل فکر می‌کنید به احتمال زیاد خوابیدن، بیرون رفتن یا فیلم تماشا کردن از جمله فعالیت‌هایی است که به ذهن‌تان می‌رسد. اما کارهای مفیدتری هم می‌توانید انجام دهید تا آخر هفته‌ی پرباری را داشته باشید و در عین حال از آن لذت ببرید. در ادامه به تعدادی از این کارهای مفید اشاره می‌کنیم. اگر این کارها را انجام دهید متوجه می‌شود که جمعه ی ثمربخش‌تر و احساس سرحالی بیشتری خواهید داشت.

ادامه مطلب: با انجام این کارها جمعه خود را به بهترین نحو سپری کنید

5 فناوری و نوآوری جدید پاناسونیک در سال 2015 برای داشتن زندگی بهتر

5 فناوری و نوآوری جدید پاناسونیک در سال 2015 برای داشتن زندگی بهتر، پاناسونیک نوآوری‌های جدیدی در حوزه‌ی زندگی هوشمند ارایه کرد.  شرکت ژاپنی پاناسونیک در جریان مراسم IFA 2015 که از روز چهارشنبه در برلین آغاز شده است، مجموعه‌ای از محصولات هوشمند را به‌طور رسمی معرفی کرد. پاناسونیک در این مراسم سعی داشت ابزارهای هوشمند را برای راحت‌تر شدن زندگی هوشمند رونمایی کند. در جریان مراسم IFA 2015 برلین، Laurent Abadie رییس هیئت مدیره و مدیرعامل بخش اروپایی شرکت پاناسونیک گفت که این شرکت قصد دارد از تکنولوژی برای بهتر شدن زندگی استفاده کند. او در این مراسم به این موضوع اشاره کرد که پاناسونیک سعی دارد تمام انرژی خود را روی ایجاد نوآوری برای زندگی هوشمندتر قرار دهد، اشاره کرد. با ما همراه باشید تا شما را با 5 فناوری و نوآوری جدید پاناسونیک در سال 2015 بیشتر آشنا کنیم.

ادامه مطلب: 5 فناوری و نوآوری جدید پاناسونیک در سال 2015 برای داشتن زندگی بهتر

8 خودروی برتر دنیا در سال 2015 کدام خودروها بودند

8 خودروی برتر دنیا در سال 2015 کدام خودروها بودند، برترین خودروی جهان، چه قابلیت‌ها و ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟ همواره تفاوت‌های زیادی بین دیدگاه مردم و کارشناسان درباره‌ی بهترین خودرو‌های جهان وجود دارد. عموما مردم عادی از دید یک مصرف‌کننده به خودرو نگاه کرده و موارد سطحی را موردبررسی قرار می‌دهند. در سوی دیگر، کارشناسان مجرب این صنعت، دیدگاه حرفه‌ای‌تر و وسیع‌تری به خودرو‌ها دارند. در نتیجه بیشتر مسائل فنی را موردبررسی قرار می‌دهند. به‌تازگی، پس از یک آزمون کلی و بررسی جامع، هشت خودروی برتر شهری جهان در سال ۲۰۱۵ توسط وب‌سایت معتبر بیزینس‌اینسایدر معرفی‌شده‌اند. در این لیست، محدودیت کلاس و سری وجود ندارد. در نتیجه شاهد خودرو‌های بدون صندوق، چهاردر شهری و لوکس، شاسی‌بلند و اسپرت هستیم.

ادامه مطلب: 8 خودروی برتر دنیا در سال 2015 کدام خودروها بودند

جاذبه های دیدنی نهاوند در تابستان

جاذبه های دیدنی نهاوند در تابستان ، آیا تا به حال در مورد سفر به نهاوند فکر کرده اید؟ اکثر ما همیشه سفرهایی را ترجیح می دهیم که نزدیکمان باشد و یا اطرافیان ما تجربه آن را داشته باشند.

بیشتر بخوانید جاذبه های دیدنی نهاوند در تابستان