چاپ
دسته: blog
بازدید: 1970
جاذبه ی گردشگری تایلند

جاذبه ی گردشگری تایلند، سواحل آرام، شهرهای پر رفت وآمد و طبیعت زیبای تایلند باعث شده است که هر سال توریست های زیادی را به خود جلب کند و یکی از مناطق جذاب گردشگری در جهان است.

بیشتر گردشگران با هدف گردش در شرق آسیا به بانکوک پایتخت تایلند سفر می کنند زیرا که بانکوک بسیار زیبا است و به دلیل پایین بودن هزینه ها گردشگران را در سراسر دنیا دعوت به گردشگری در کشورش می کند.


زیباترین جاذبه های گردشگری تایلند


1-بازار شبانه چیانگ مای: این بازار در بین ساختمان ها و دیگر جاذیه های تایلند گسترده شده است و انواع لباس، صنایع دستی و هر نوع محصولات وارداتی را می توانید در این بازار بیابید.


2-جزیره کولایپ: یکی از بهترین جاذبه های گدرشگری تایلند است و این جزیره به حدی کوچک است که گردشگران می توانند در عرض یک ساعت در اطراف آن قدم بزنند.


3-پارک ملی خائو سوک: در بزرگ ترین استان جنوب تایلند به نام سوراتانی واقع شده است که این پارک یک جاذبه ی گردشگری عالی برای آن دسته از گردشگران است که دوست دارند از طبیعت کشور تایلند بهره مند شوند.


4-قصر بزرگ: در قلب شهر بانکوک ساخته شده است و در گذشته محل زندگی پادشاهان سیام بوده است که یکی از جاذبه های تماشایی در شهر بانکوک به شمار می رود.


5-جزیره ی کو فی فی: یکی از زیبا ترین جاذبه های گردشگری تایلند است و تنها جزیره ای است که دارای ساکنین دائمی می باشد.


بهترین غذاهای تایلند


1-تام یام گونگ: یک سوپ تند میگو است که عطری ناب دارد و ادویه جات استفاده شده در این سوپ بسیار عالی هستند.


2-گائنگ دائنگ: نوعی غذای آبکی است که از گوشت های لقمه ای تازه ای در آن استفاده می شود و طعم این غذا تقریبا شیرین است.


3-پد تایلندی: همان پاستا یا رشته های نودلی است که به روش های تایلندی پخته و سرخ می شوند و یک غذای بین و المللی می باشد.


نتیجه گیری


تایلند کشوری با آب و هوای گرمسیری است که در هر فصل سال آب و هوای متفاوتی را دارد و اگر در ماه های اردیبهشت و فروردین به تایلند سفر کنید با آب و هوایی آفتابی روبرو خواهید شد.